Človek na rozhraní tisícročí
Kniha presnejšie sprostredkuje formulované názory jednotlivých vied na hypotetické možnosti rozvoja človeka tretieho tisícročia.
Zobrazuje sa všetkych 14 výsledkov
Kniha presnejšie sprostredkuje formulované názory jednotlivých vied na hypotetické možnosti rozvoja človeka tretieho tisícročia.
Kniha vychádza zo skúseností viac ako dvoch desiatok autorov a autoriek – rozvojových a humanitárnych pracovníkov, fundraiserov, konzultantov. Jej jadrom sú prípadové štúdie, ktoré otvárajú priestor na reflexiu a inšpiráciu.
Autori a autorky výskumne invenčnej a teoreticky provokujúcej monografie kriticky analyzujú reálne možnosti občanov zúčastňovať sa veľkej či malej politiky. Reprezentatívny výskum, výskumné sondy a prípadové štúdie prispievajú k odhaleniu viacerých aspektov slovenskej občianskej spoločnosti, zviditeľňujú jej rezervy a nedostatky a poukazujú na možnosti prehĺbenia a skvalitnenia demokracie.
Odkiaľ a kam smerujeme po dvadsiatich rokoch od rozdelenia československého štátu? Priniesla nám samostatnosť viac demokracie a slušnosti v politike? Viac zodpovednosti a občianskej zrelosti? Pevnejšiu vládu zákona a lepšie ekonomické podmienky? Alebo je to inak? Prečo sa uberáme práve týmito dráhami a kam nás to môže doviesť?
Druhý zväzok série Aspekty je logickým pokračovaním aktivít feministického vzdelávacieho a publikačného projektu Aspekt. Piata žena vychádza ako súčasť kampane piata žena. Obsahuje informačný a argumentačný materiál…
Legislativa; ekonomika; plánování; hodnocení. Působení sociálního pracovníka sahá od práce s jednotlivcem přes rodiny, skupiny a komunity až k ovlivňování celého národního systému sociálních služeb nebo i politického rozhodování ve prospěch znevýhodněných skupin.
Působení sociálního pracovníka sahá od práce s jednotlivcem přes rodiny, skupiny a komunity až k ovlivňování celého národního systému sociálních služeb nebo i politického rozhodování ve prospěch znevýhodněných skupin.
Žijeme v zrýchlenej dobe plnej najrôznejších vplyvov. Cielené reklamy, hackeri, internetoví boti, ISIS, Putin, trollovia, Trump – tí všetci sa snažia otriasť našim vnímaním reality. V tejto surreálnej atmnosfére, ktorej cieľom je nás dezorientovať a podkopať náš zmysel pre pravdu, sme stratili nielen vieru v mier a demokraciu, ale i predstavu o tom, čo tieto slová znamenajú.
Slovenský čitateľ pozná Apačov, Siuxov, Komanchov i starých Mayov, Aztékov a Inkov. Mladý čitateľ pozná tiež postavy Indiánov, ktoré mu predkladá spisovateľ Karol May vo svojom Winnetouovi. Tieto znalosti sú podľa prameňa raz nadnesené, raz romantické a vo väčšine prípadov kusé a nedostačujúce, pretože nepodávajú skutočný život skutočných Indiánov.
Do jaké míry jsou pravdivá klišé týkající se mužských a ženských rolí? V čem spočívají rozdíly? Jak se na nich podílí dědičné faktory a jak výchova? Jak pohlavní role ovlivňují naše jednání? Přístupnou a přesto fundovanou formou odpovídá autor na tyto a mnohé další otázky.