O nás

Kto alebo čo je vlastne Domased?

Domased je antikvariát s kníhkupectvom, ktorého prvoradým cieľom je vrátiť do hry staré knihy a naplniť čitateľskými chvíľkami a chvíľami váš spoločný domáci čas. Pri ich výbere myslíme na rozširovanie vašich obzorov alebo prenikanie do väčších hĺbok v témach, ktoré vás bavia. Popri tom všetkom už počujeme z vašich obývačiek smiech, šuchot strán a cítime vôňu starého, či nového potlačeného papiera.

Bonusy, bez ktorých je pohoda doma nepohodlná

Knihy sú alfou a omegou domácej pohody. My si však uvedomujeme, že medzi alfu a omegu sa zmestí ešte aj množstvo druhov kávy, čajov a čokolády, bez ktorých by ani to čítanie, nebolo to pravé – orechové napríklad. 😉
A keď tú knihu raz za čas odložíte do poličky, tak vám na zveľaďovanie domácej zábavy a pohody Domased ponúkne aj spoločenské hry.

Veríme v humor, vyložené nohy a „domasedectvo“

Verím, že si Domased získa vašu dôveru. Presne takú, akú máte k svojim domovom, keď si vyložíte nohy, zaboríte sa do gauča, či do perín, keď si vychutnávate každý dúšok života v celej svojej príjemnej pomalosti. Chceme vám prinášať veľa pomocníkov na zlepšovanie pohody a domáceho tepla. Aby nás, pohodových domasedov, bolo stále viac a viac :).

To sme my

Katka Makara

Katka

Katka je naša sprievodkyňa pri tvorbe nápadov, tvorkyňa obsahu, poetka a hádankárka. Knihy číta košato, dobrodružne, dlho a dôsledne. Podčiarkuje, vypisuje, varí a pečie recepty, ktoré v nich nájde. Katka je domased profesionál s veľmi osobným vzťahom ku káve, čokoláde a vylihovaniu.

Svetozár Šomšák

Sveťo

Sveťo Domasedovi vdýchol farby, tvary a výzor. Sveťo je grafický dizajnér, slovenský pesničkár a priateľ kníh. Je renesančným človekom, ktorý si rád sadne do kresla a číta. Neexistuje aplikácia, ktorá by vyhodnotila čas, ktorý s knihami strávi. Tuší, že by to bolo aj tak zbytočné. Sveťo ho nemeria, on si ho užíva.
Ivana Ščuroková

Ivka

Ivka sa stará o sociálne siete Domaseda. Všetko, čo si na Facebooku či Instagrame prečítate a pozriete, prešlo jej pohľadom a rukami. Kníh má vždy viac, ako ich stíha prečítať a nudnú každodennosť rozbíja nečakanými príhodami. Ak práve nevyznáva pyžamovú kultúru, tak si dobíja baterky v prírode. Knižnými príbehmi ju zvykne sprevádzať jej štvornohá parťáčka Bella.
Peter Teplický

Peťo

Domaseda pred dvomi rokmi vymyslel Peťo. Doma zapratal dve izby knihami a aj preto si povedal, že je načase začať ich posúvať ďalej. Pripravuje náš e-shop a stará sa oň. Odmalička ho vídavali s knihou v rukách – na prázdninách u starkých aj počas školského roka s knihami z knižnice. Raz dokonca dostal poznámku za čítanie knihy, ktorú mal pod lavicou počas vyučovania! Peťo miluje domácu pohodu a spolu s Domasedom sa ju pokúsi vytvoriť aj vám.