El Rubi výberová káva (filter)

12,00

Výberová káva s chuťovým profilom: višňa, jazmín, broskyne, jahody, medové telo. Pražená na filter.

Na sklade

Kategórie: , Product ID: 4654

Popis

Káva z farmy Finca El Rubi pochádza z regiónu Acevedo, Huila kde Heiner Lazo pestuje kávu už viac ako 25 rokov. Farmu kúpil so svojou ženou Johanou. Predchádzajúci majiteľ dal farme meno El Rubi = Rubín, podľa drahokamu, pretože to bol darček pre jeho milovanú ženu, keď sa pred mnohými rokmi brali. Heiner a Johanna na svojom „Rubíne“ pestujú odrody Arabiky ako Cattura, Colombia a Castillo. V posledných rokoch sa rozhodli pestovať aj exotickejšie odrody ako napr. Papayo, SL 20 a taktiež 7500 stromov Pink Bourbon, ktoré vysadili pred 4 rokmi.  Heiner a Johanna experimentujú s rôznymi druhmi spracovania. Používajú teplotne kontrolovanú fermentáciu a anaeróbnu fermentáciu.

Pink Bourbon vznikol z odrôd Red a Yellow Bourbon a po prvýkrát bol objavený v Pitalito, Huila. Táto odroda sa pestuje len veľmi ťažko pretože je geneticky nestála. Je však veľmi cenená pre svoje výnimočné chuťové vlastnosti. Je v nej vyšší podiel glukózy a verí sa, že to dáva šálke delikátnejší, jemnejší a komplexnejší profil.

Heiner veľmi precízne dbá na zber kávových čerešní v optimálnom bode dozrievania, pred tým než sú zrná zbavené dužiny a cez noc na sucho fermentované.  Potom sa sušia na slnku po dobu 7 až 10 dní, kým nedosiahnu vlhkosť 10-11%.

Chuťový profil: Višňa, Jazmín, Broskyne, Jahody, Medové telo

Praženie: Filter

Ďalšie informácie

Hmotnosť 250 g
Rozmery 12.5 × 5 × 18.5 cm
Praženie

Výrobca