… a já, Katarína Kolníková
Zaujímavé rozprávanie Stanislava Štepku s Katarínou Kolníkovou, o Kataríne Kolníkovej, doplnené o spomienkové fotografie z jej súkromia i divadla…
Zobrazených 1–16 z 32 výsledkov
Zaujímavé rozprávanie Stanislava Štepku s Katarínou Kolníkovou, o Kataríne Kolníkovej, doplnené o spomienkové fotografie z jej súkromia i divadla…
Bosna, roky deväťdesiate. Vojna, etnická nenávisť, smrť, masové exekúcie, koncentračné tábory. Desiatky reportérov a televíznych štábov z celého sveta vyrážajú na Balkán, aby mohli podať svedectvo o zverstvách páchaných v rozpadajúcej sa Juhoslávií. Z médií presakujú znepokojujúce obrazy, zaznievajú hlasy katov i obetí, slová expertov i politikov.
Ďalšie pokračovanie knižnej podoby obľúbenej „banánovej“ televíznej talkshow. Autorka tentoraz rieši, ako prežiť zdravý životný štýl, horšie ja, nedostatok romantiky, obavy a strach, dobré úmysly, konflikty, klamstvá, nečakané drámy, nedostatok času, potupu, prepracovanosť, zlozvyky aj spomienky.
Kniha o veľkých prípadoch ponovembrovej kriminality na Slovensku, za ktoré súdy vyniesli najťažší možný trest – doživotné väzenie. Vo svojej novej zbierke reportáží sa Ján Čomaj sa sústreďuje na problém klasického zločinu a trestu na pozadí prípadov, ktoré vyvolali najväčší ohlas po novembri 1989.
Černobyľská jadrová katastrofa je jednou z najsilnejších tém, ktorú vo svojej tvorbe spracovala laureátka Nobelovej ceny Svetlana Alexijevič. Jej fascinujúca reportáž inšpirovala aj tvorcov aktuálneho svetoznámeho seriálu Černobyľ spoločnosti HBO.
„Chcel som napísať knižku o mechanizme diktatúry, o tom, aká je moc vo svojej podstate demoralizujúca, skorumpovaná a deformujúca,“ povedal o svojej knižke Cisár majster reportážneho žánru Ryszard Kapuściński. Autokratickí vládcovia, revolúcie, neznáme a vzdialené krajiny. To všetko spája knihy Ryszarda Kapuścińského, ktorý bol vždy v správnom čase na správnom mieste.
Kultová reportáž Ryszarda Kapuścińského, ktorý bol vždy tam, kde sa hýbali dejiny. V sedemdesiatych rokoch sa ocitol v rozvrátenej Angole na prahu dlhej občianskej vojny. Bola to dlhá vojna. A táto krajina v nej takmer celkom vykrvácala. V roku 1974, pár mesiacov pred vyhlásením nezávislosti, býval Ryszard Kapuściński v Luande, hlavnom meste Angoly, kde pracoval ako zahraničný korešpondent.
Priamy prenos z veľkolepých rybárskych pretekov – tak by sa dala nazvať táto výnimočná kniha zachytávajúca nevšedné zážitky ich účastníkov na prvých, doteraz najväčších slovenských pretekoch v love kaprov na boilies na Liptovskej Mare. V knihe sa dozviete ako, kedy a načo chytať, objavíte príťažlivé stanoviská…
Zápisky, rozhovory, spomienky, ankety, úvahy, reportáže, poznámky slovenského prozaika Petra Jaroša.
Keď sa svojvoľnej moci podarilo ignorovať – a neskôr umlčať – všeobecný nesúhlasný postoj národa k vojne, pri udeľovaní Oscarov sa na javisko postavil muž a pred očami miliardy ľudí vykričal najvyššiemu veliteľovi jeho falošné prezidentstvo a falošnú vojnu. Stojí za povšimnutie, že teraz, len o niekoľko mesiacov neskôr, sa tieto slová stali široko uznávanou pravdou po celej krajine.
Prvá kniha o zákulisí slovenskej tajnej služby, politiky a podsvetia. Kniha Krycie meno Bežec obsahuje množstvo doposiaľ nepublikovaných informácií zo zákulisia tajných služieb, slovenskej politiky a bratislavského podsvetia.
Český pilot britského kráľovského letectva vypravuje, ako prebiehala vojna v Anglicku a jeho pobyt v zajateckom tábore.
Cecilia Vanger, hrdinka trilógie Milénium Stiega Larssona, sedí v kresle a číta knihu Gellerta Tamasa Laserový muž. O čom je kniha na jej kolenách? A prečo sa práve ona dostala na stránky jednej z najpredávanejších kriminálok posledných rokov?
V jeseni 2004 som sa Milana Lasicu opýtal, či by nebol ochotný stráviť nejaký čas so mnou a s mojím magnetofónom a odpovedať na moje otázky. Tie otázky by sa dotýkali jeho života, práce, rodiny, priateľov, záľub, názorov. Prosto – čohokoľvek, čoho sa dotýkal a dotýka on a čo sa dotýkalo a dotýka jeho.
Čo má spoločné syn nacistického vojaka, bývalý bojovník Al- Káidy a špičkový černošský hudobník? Napriek mnohým očividným rozdielom vo farbe pleti, vierovyznaní či pôvode, tých podobností je hneď niekoľko – všetci vytrvalo pracujú na tom, aby zmiernili nenávisť voči tým, ktorí nosia nálepku inakosti. Rozhovory o postojoch, ktoré ubližujú a myšlienkach, ktoré rozdeľujú.
Táto kniha vznikla ako otvorený dialóg o Bohu a človeku. Medzi nebom a peklom je výsledkom dlhých letných rozhovorov Štefana Hríba s Róberom Bezákom, ktoré sa uskutočnili v kláštore redemptoristov. V knihe nájdete odpovede na otázky: O Bohu: Je boh žiarlivý? Je mu nás ľúto?